HARDENBERG – Taptoe Hardenberg keert na een jaar afwezigheid terug op een nieuwe locatie. Muziekverenigingen zijn op de derde zaterdag van september te vinden op het terrein van korfbalvereniging Juventa aan de Parkweg. De toegang tot het evenement blijft gratis.
Circa vijftien jaar was de taptoe een begrip. Vorig jaar moest de organisatie passen. De naamsponsor was afgehaakt en de Markt, de vaste locatie van het evenement, was onbruikbaar door werkzaamheden. Het voortbestaan van taptoe kwam in gevaar, omdat de organisatie aangaf te willen stoppen. Sietse Hakkers was vorig jaar als sponsor al betrokken bij het evenement. Hij en een muziekvriend wilden niet dat het evenement zou verdwijnen en zij kwamen in actie.
Muzikaal hart
“Vanuit mijn persoonlijke betrokkenheid (muziek zit in mijn hart en ik ben ruim 25 jaar lid geweest van muziekvereniging De Eendracht, tegenwoordig CMV Hardenberg) raakte mij dit des te meer.” Hij kondigt aan dat betrokken ondernemers en vrijwilligers hebben besloten de stichting over te nemen en het evenement voort te zetten. En ook om al in 2026 een taptoe te houden. Een nieuwe, passende locatie werd gevonden in het terrein van Juventa. Dat is dicht bij het centrum van de stad en parkeergelegenheid op een steenworp afstand onder het LOC. Het voordeel van de locatie is ook dat geen geld hoeft te worden gestoken in dranghekken en verlichting.
Gewaardeerd
Een van de volgende stappen was een brief aan de gemeenteraad. “Showkorpsen, die wij hebben benaderd geven aan graag naar Hardenberg te komen, wat bevestigt dat de taptoe ook buiten onze gemeente gewaardeerd wordt. Daarmee zet het Hardenberg op de kaart als een plek waar cultuur en gemeenschapszin samenkomen”, aldus Hakkers in de brief. Daarin vraagt hij de gemeente om steun. De begroting van de taptoe bedraagt 15.000 euro (veelal opgebracht door sponsoren) per jaar.
Voortbestaan
Het verzoek is of de gemeente de komende drie jaar steeds 7.500 euro wil bijdragen. “Om stabiliteit en continuïteit te waarborgen. Met deze ondersteuning kan Taptoe Hardenberg uitgroeien tot een stabiel en professioneel georganiseerd evenement waar de hele gemeente trots op kan zijn. Zonder deze bijdrage blijft het voortbestaan onzeker”, luidt de motivatie.
Hele gemeente
De organisatie wil nadrukkelijk de verbinding zoeken met muziekverenigingen uit de gemeente Hardenberg. “Zodat ook zij kunnen profiteren van extra zichtbaarheid en naamsbekendheid. Op die manier wordt de taptoe niet alleen een evenement van ons, maar vooral een evenement van de hele gemeente.” Hakkers benadrukt dat de taptoe een gratis toegankelijk evenement moet blijven.
Politiek
De brief is als ingekomen stuk bij de documenten voor de gemeenteraad gevoegd. Het wordt behandeld als een van de partijen het aan de orde stelt. Diezelfde weg bewandelde onlangs ook Vechtzomp Stad-Hardenberg. Toen stelde de politiek 25.000 euro beschikbaar.
Foto: Wim Herbert en Wim de Jonge / Tekst: Wim de Jonge