Stembureau in unit

DEDEMSVAART – De stembureaus zijn gearriveerd op de parkeerplaats van zwembad De Kiefer in Dedemsvaart. Het zijn tijdelijke units.

Het gaat om een soort bouwkeet (omschrijving van de gemeente) waarvan meerdere worden gekoppeld om voldoende ruimte te creëren. Op die manier ontstaan twee stembureaus. “Uit de evaluatie van de verkiezingen voor het Europees Parlement van vorig jaar blijkt dat de stembureauleden tevreden waren over deze oplossing”, aldus het college eerder. In totaal worden in de gemeente Hardenberg vijftig stembureaus ingericht.

Vergoeding

Per stembureau zijn één voorzitter en vier leden benoemd. Het tellen van de stemmen gebeurt woensdag na 21.00 uur in de stembureaus op partijniveau. Daarvoor zijn twee extra tellers aanwezig. Een dag later worden in Evenementenhal Hardenberg alle biljetten op kandidaatniveau gelegd, zodat voorkeursstemmen kunnen worden bekeken. Bij de centrale stemopneming worden 24 telteams ingezet. Een voorzitter van een stembureau ontvangt  275 euro voor de werkzaamheden, een lid 225 euro en een teller 50 euro. Een telteam ontvangt 500 euro.

Prokkelduo

In Hardenberg wordt net als bij voorgaande verkiezingen een zogenoemd ‘prokkelduo’ ingezet op een stembureau. Dat gaat om een stembureaulid met een licht verstandelijke beperking, die samen met een ‘buddy’ zitting neemt op een stembureau. “Zo kunnen we naast de fysieke toegankelijkheid van de gebouwen ook op deze manier bijdragen aan een inclusieve samenleving en worden verkiezingen ook qua bemensing toegankelijker gemaakt”, laten burgemeester en wethouders weten.

Tekst: Wim de Jonge / Foto: William Teerlinck

Gerelateerde berichten