Feestweek in Dedemsvaart gaat maandag van start

DEDEMSVAART – Waterspektakel, autorodeo en variarun. Het zijn enkele onderdelen die vaste prik zijn voor de Dedemsvaria, de feestweek in Dedemsvaart. Aanstaande maandag begint het zesdaagse evenement, dat traditiegetrouw wordt gehouden in de week van 1 augustus.

Ontstaan

Voor iedereen moet er vermaak zijn in de zomer, dat is min of meer de achterliggende gedachte van de feestweek die ooit ontstaan is om mensen die niet twee weken op vakantie kunnen toch een week ontspanning en vermaak te kunnen geven. Inmiddels blijft het halve dorp ervoor thuis.

Vaste onderdelen van de Dedemsvaria zijn de waterspelen, variarun, kermis, de feesttent en de autorodeo. Natuurlijk is er ook dit jaar een kinderdag en staat donderdag 30 juli bijvoorbeeld in het teken van de Amerikaanse Dag.

Rozentrio

Bij elk evenement is het rozentrio aanwezig. Een trio dat dit jaar bestaat uit rozenkoningin Esther samen met haar ‘hofdames’ Fabienne en Irsa. Voor zes dagen zijn ze het gezicht van het dorp. Het was dit jaar nog even spannend of er wel een rozentrio zou komen, gelukkig meldden Esther en haar vriendinnen zich op het laatste moment nog aan. Daarnaast is er ook dit jaar een minirozentrio.

Vrijwilligers

Zoals op zoveel plekken wordt ook de Dedemsvaria georganiseerd door een grote groep vrijwilligers, maar die hebben het er graag voor over: “Je wordt geleefd, maar je komt ook met elkaar samen als één Varia familie,” aldus voorzitter Niek Wouda.

Daarom starten de festiviteiten dit jaar op maandag 27 juli met de kroning van de rozenkoningin en het lopen van de variarun en sluit zaterdag 1 augustus af met de autorodeo.

Tekst: Gert-Jan van Veldhuizen

Foto: RTV4

Gerelateerde berichten