Andy de Vos bleef ontwikkelingen in ‘zijn’ gemeente volgen

HOLTHEME – Een grote verrassing. Zo kan de naam van Andy de Vos als kandidaat-wethouder in Hardenberg met understatement worden genoemd. Nadat hij 12,5 jaar geleden als raadslid koos voor een plotseling vertrek, keert de inwoner van Holtheme mogelijk weer terug in het gemeentehuis. Zijn tomeloze energie en goedlachsheid zijn in die voorbije jaren in ieder geval niet verdwenen.

Aan het begin van het gesprek klinkt al direct de kenmerkende lach als De Vos de verbazing bij de ander bespeurt. “Ik heb bijna zestien jaar in de gemeenteraad gezeten en heb toen afstand genomen van de politiek en mijn loopbaan voortgezet met andere leuke dingen. Maar het politieke bestaan begon ook te kriebelen. Toen de vraag kwam van DOEN’22 heb ik een hele brede afweging gemaakt. Ik heb het nog steeds naar mijn zin in Hengelo, als manager Organisatie & Services bij die gemeente. Maar het wethouderschap in de gemeente Hardenberg is ook een supermooie uitdaging.”

Even uit beeld

De Vos vertrok uit de gemeenteraad uit onvrede over de landelijke lijn van de PvdA. Voor het publieke oog was hij in een groter gebied dan de regio Gramsbergen mogelijk even uit beeld. Hij vervulde in zijn professionele loopbaan meerdere leidinggevende functies binnen de overheid, waaronder als gemeentesecretaris in de gemeente Vlagtwedde en directeur in Tubbergen.

Blijven volgen

“Tegelijkertijd bleef ik geïnteresseerd in wat er in de gemeente Hardenberg gebeurde. Bijvoorbeeld kernen, mensen, bedrijvigheid en woningbouw. Ik ben het wel blijven volgen. Het is immers de gemeente waar ik zelf woon. Dat is mij altijd aan het hart gegaan. Ik heb echt wel op afstand de ontwikkelingen binnen onze prachtige gemeente gevolgd. Dat is nooit weggegaan en onderhuids blijven bestaan. Diep van binnen wilde ik ook een steentje bijdragen; voor elke kern.”

Sportpark

De eerste interesse van De Vos in DOEN’22 werd dan ook niet door een ontwikkeling in zijn eigen woonplaats gewekt. De belangstelling kwam door de discussie over verplaatsing of renovatie van sportpark De Boekweit in Dedemsvaart. DOEN’22 bleef tot het einde strijden voor verplaatsing, maar het werd renovatie. “Toen kwam ik op het spoor van DOEN’22. Dan ga je op de site kijken naar het verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst met een mooie spreiding over de gehele gemeente. Ik kende Piet-Cees van der Wel vanuit de gemeenteraad en Inge ter Voorde van de voetbal in Gramsbergen (zij is nu gemeenteraadslid voor DOEN’22). En ja, ik kende natuurlijk René de Vent.”

Volmondig

De Vos en De Vent waren jarenlang volksvertegenwoordigers namens PvdA. Oud-wethouder De Vent is sinds kort raadslid voor DOEN’22. Het balletje ging rollen. En toen was er de vraag of De Vos kandidaat-wethouder zou willen worden. Zijn naam werd dinsdag bekend gemaakt door fractievoorzitter (en wethouderskandidaat) Van der Wel, dus het antwoord moet positief zijn geweest. “Ik heb natuurlijk met mijn gezin gesproken en mensen gebeld, waaronder René. En ik zeg volmondig en vol enthousiasme ja tegen het aanbod.”

Spannend

De kandidaat wethouder geeft toe dat het voor hem ook een uitdaging is. “Ik vind het ook best spannend. Het is toch nieuw. Ja, ik word weer een publiek figuur. Daar loop ik niet voor weg. Dat is inherent aan de functie.” De Vos kan het geheel scharen onder de noemer: de mooie verrassingen van het leven. “Ik kijk er naar uit om met de vier kandidaat-wethouders aan de slag te gaan. Daar heb ik heel veel zin in.”

Foto’s: DOEN’22 / Tekst: Wim de Jonge

Piet-Cees van der Wel (links) en Andy de Vos.

Gerelateerde berichten