Kringloop moet ex-huurbaas betalen

DEDEMSVAART – Een kringloopwinkel in Dedemsvaart moet ruim 20.000 euro aan de voormalige huurbaas betalen. Dat is de uitspraak van de kantonrechter in Zwolle. De huurbaas had 33.000 euro geëist.

Stichting Robin Hoed was enkele jaren aan de Edisonstraat in Dedemsvaart te vinden. Bezoekers konden toen constateren dat het dak lek was. Bij regenval moesten de medewerkers ingrijpen om de inventaris veilig te stellen. Soms was het dweilen met de kraan open. Die lekkage stelde de stichting ook als reden waarom de huur een tijdje niet was betaald.

De tegenpartij (een professionele verhuurder) claimde geld voor achterstallige huur van een aantal units en kantoorruimte in een bedrijfsruimte en de motorrijtuigenbelasting en verzekering van een bestelbus. De stichting was bereid de servicekosten van de kantoorruimte te betalen, maar was het met de overige posten niet eens. De huurder stelde onder andere waterschade te hebben geleden.

De kantonrechter oordeelde dat beide partijen sommige van hun claims niet voldoende staafden met bewijsstukken. Zo ook de waterschade. De stichting toonde wel foto’s en video’s, maar de rechter vond dat niet voldoende basis voor een oordeel ten faveure van de stichting. Dus niet voor de claim dat tussen de 10.000 tot 15.000 euro is misgelopen door waterschade aan singles en langspeelplaten.

Robin Hoed besloot overigens te verhuizen. De stichting opende december 2024 de deuren aan De Rollepaal in Dedemsvaart. “Het belangrijkste is dat we nu in een waterdicht pand zitten”, zei de bedrijfsleider toen onomwonden.

Archiefffoto: William Teerlinck / Tekst: Wim de Jonge

Gerelateerde berichten