HARDENBERG – Burgemeester Maarten Offinga wil de rust in de Hardenbergse woonwijk Marslanden bewaren. Op 4 december werd rond 17.30 uur een minderjarig jarig meisje aangerand ter hoogte van de speeltuin aan de Kamferbekestraat in Hardenberg. Er is een link met het nabijgelegen asielzoekerscentrum, gaf Offinga toe. Hij spreekt over de aanranding als: “Een buitengewoon vervelend voorval”.
Lees meerDag: 16 december 2025
Film Kruserbrink-flats als monument en afscheidsritueel
HARDENBERG – “Deze film is groter dan Hardenberg”, zegt filmmaker Barbara de Baare over ‘De Tijd Voorbij’. De documentaire vertelt niet alleen het verhaal van de Kruserbrink-flats. “Het is een tijdloos document. Ik had een film voor alleen Hardenberg kunnen maken, maar het verhaal van opbouw, wonen en sloop is universeel. De film raakt aan thema’s als afscheid nemen en grip houden op de dingen die voorbijgaan. Iedereen zal hier iets in herkennen en kan erdoor geraakt worden.”
Lees meerDikke van Dale helpt komst supermarkt niet
HARDENBERG – De initiatiefnemers van een nieuwe supermarkt in Hardenberg vangen opnieuw bot. De Commissie Bezwaarschriften geeft de gemeente gelijk. De plannen bestaan uit een supermarkt bij het tuincentrum aan de Jan Weitkamplaan. De aanvrager kan nu de gewenste stap naar de rechter maken.
Lees meer