Weggeefkastje voor verbinding in de wijk

DEDEMSVAART – Aan de Mesdagstraat in Dedemsvaart is vrijdagmiddag een weggeefkastje feestelijk geopend bij de woongemeenschap van Philadelphia Zorg, waar 14 bewoners wonen. Buurtbewoner Erik Kamps knipte het lint door, in aanwezigheid van bewoners, buren en medewerkers.

Het kastje is bedoeld als laagdrempelige plek waar buurtbewoners spullen kunnen delen. Wie iets nodig heeft, mag het meenemen, en wie iets kan missen, wordt aangemoedigd om iets terug te leggen. In het kastje kunnen onder meer houdbare producten, spelletjes en boeken worden geplaatst. Het initiatief draait vooral om verbinding in de wijk. “Wij merkten dat we als organisatie in Dedemsvaart nog vrij onbekend zijn”, vertelt Marjanne Wesseling van Philadelphia Zorg. “We wilden op een creatieve manier meer zichtbaar worden en tegelijk de buurt betrekken. Zo hopen we dat mensen ons beter weten te vinden en dat er meer contact ontstaat.”

Samen opgezet

Het idee werd samen met buurtbewoners en cliënten uitgewerkt. Buurman Erik Kamps dacht mee, net als andere betrokkenen en bewoners van de woongemeenschap. Het kastje zelf is gemaakt door een lokale dagbesteding. De initiatiefnemers hopen dat het kastje bijdraagt aan meer onderlinge betrokkenheid in de wijk. “Het maakt niet uit of je een grote of kleine portemonnee hebt”, aldus Wesseling. “Het gaat erom dat mensen elkaar weten te vinden en iets voor elkaar kunnen betekenen.”

Succes?

Op de vraag wanneer het initiatief geslaagd is, is Wesseling duidelijk: “Het is een succes als mensen er gebruik van gaan maken en hopelijk op langere termijn dat mensen ons weten te vinden en misschien eens langskomen voor een bakkie koffie.” Om het gebruik in goede banen te leiden, gelden er enkele eenvoudige regels. Zo is het kastje dagelijks geopend van 08.00 tot 20.00 uur. Daarmee willen de initiatiefnemers overlast voorkomen en het gebruik overzichtelijk houden.

Reacties

Ook bewoners zien vooral de sociale waarde. Bewoonster Else zegt: “Het helpt om mensen uit de buurt te leren kennen. En je kunt op een simpele manier iets voor een ander doen.” Buurtbewoner Erik Kamps, noemt het initiatief “een goed idee” en verwacht dat het de saamhorigheid in de buurt kan versterken.

Tekst en foto: William Teerlinck

Gerelateerde berichten