VIDEO – Herdenking Joods werkkamp Molengoot Collendoorn

COLLENDOORN – Op dinsdagmiddag 6 oktober (morgen) vindt om 14:30 uur de herdenking plaats bij het Joods Werkkamp Molengoot.

“Wat in het verleden fout is gegaan, moet je in het heden niet willen. Daarom is het belangrijk om te herdenken wat er gebeurd is,” vertelt Jannie Wiegman over het belang van de herdenking.

Kamp Molengoot
In het werkkamp verbleven in 1942 circa 300 Joodse mannen in het kamp. Op 2 en 3 oktober van dat jaar werden 155 Joodse mannen afgevoerd naar station Hardenberg om daar per trein naar kamp Westerbork te worden getransporteerd.

RTC
Het monument is 26 jaar oud en de voegen lieten los. Daarom hebben leerlingen van het Regionaal Techniek Centrum in Hardenberg hebben het monument gerenoveerd en de voegen hersteld. “Het is belangrijk dat ze weten wat hier vroeger is gebeurd,” zegt Marlon van Dorrestein van het RTC.

De herdenking is morgen om 14:30 uur bij het monument aan de Luggersweg. Nabestaanden, vertegenwoordiging van gemeente Hardenberg, het herdenkingscomitee en scholieren van diverse scholen zullen bij de herdenking aanwezig zijn.

Video: Sven Hubert, Cas Kriekjes

Tekst: Gert-Jan van Veldhuizen

Gerelateerde berichten