Start met aanleg van vier padelbanen

HARDENBERG – TPC Hardenberg verwacht volgende maand te starten met de aanleg van vier extra padelbanen op sportpark De Boshoek. Dat meldt het college van Hardenberg. De gemeenteraad besloot een jaar geleden al 250.000 euro hiervoor vrij te maken. Het geld komt nu op de rekening van de vereniging, besluit het college van B&W.

Het bedrag werd vorig jaar niet zonder slag of stoot uitgegeven. Burgemeester en wethouders wilden niet verder gaan dan een bijdrage van vijftig procent van de kosten voor aanleg van twee padelbanen (125.000 euro). Tennis- en Padelclub TPC verwachtte vier banen met een eigen bijdrage van vijftig procent (in totaal 250.000 euro bijdrage van de gemeente). De gemeenteraad steunde onder aanvoering van VVD de vereniging.

‘Geluidsoverlast beperkt’

HHC Hardenberg levert een veld in voor de padelbanen. De voetbalclub krijgt daarvoor in de plaats een extra kunstgrasveld. “Op basis van een geluidsonderzoek blijkt de aangewezen plek geschikt voor gebruik als padelbaan. De afstand tot woningen is maximaal zodat geluidsoverlast beperkt en binnen de toegestane normen blijft. Geen andere plek aansluitend aan het TPC park is geschikt voor padel”, aldus het college.

Hype

In het Integraal Huisvestigingsprogramma Buitensport (IHP) staat de toekomstige uitbreiding van padelbanen bij tennisverenigingen in de gemeente genoemd. In de schriftelijke stukken over TPC van burgemeester en wethouders staat nog wel een opvallende passage. “Padel is momenteel enorm populair. Het risico bestaat dat de markt verzadigd raakt of de hype afvlakt. Hierdoor kan op termijn overcapaciteit aan padelbanen ontstaan.”  TPC groeit van twee naar zes padelbanen.

Tekst en foto: Wim de Jonge

Gerelateerde berichten