DEDEMSVAART – Met muziek, applaus en een warm eerbetoon is maandagavond de 53e editie van de Dedemsvaria officieel afgetrapt in het centrum van Dedemsvaart. Onder grote belangstelling opende de feestweek traditiegetrouw met de presentatie van het Rozentrio, maar dit jaar stond ook een bekende vrijwilliger in de schijnwerpers: Jan Bredenoord.
Bredenoord, al een halve eeuw nauw betrokken bij het evenement, werd samen met zijn vrouw letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. De organisatie roemde zijn jarenlange inzet voor publiekslievelingen als de autorodeo en het panlatvissen. Als dank krijgt de autorodeo vanaf dit jaar een nieuwe naam: de Jan Bredenoord Autorodeo. Daarnaast wordt voortaan jaarlijks de Jan Bredenoordbeker uitgereikt aan een vrijwilliger, die zich op bijzondere wijze inzet voor de Dedemsvaria.
De kersverse rozenkoningin Noor Dijsselhof betrad samen met haar hofdames Cato Jonker en Charell Slettenhaar het podium. In haar enthousiaste openingsspeech bedankte ze de vele vrijwilligers die het feestweekprogramma mogelijk maken. “Ze staan overal klaar – voor en achter de schermen. Laten we ze een daverend applaus geven!”, sprak ze, terwijl ze vier herkenbare gele shirtjes in het publiek aanwees. “Laten we hopen dat de terrassen volstromen, de activiteiten druk bezocht worden en iedereen volop geniet”, besloot de rozenkoningin.
De feestweek werd vervolgens muzikaal geopend door de Scheepsjogers en de Pintermannen, die samen het Dedemsvaartse lied ‘De Vaert’ ten gehore brachten – een sfeervolle start van een week vol traditie, plezier en saamhorigheid.
Tekst en foto’s: William Teerlinck